2003 – Rząd Tajwanu uznał Scjentologię jako religię

8. czerwca 2014

Tajwan


Flage TajwanuZnalazłem ciekawe informacje o Scjentologii na Tajwanie: 23,3 milionów mieszkańców z czego 35 % to buddyści, 33 % taoiści, 3,9 % chrześcijanie, 3,5 % yi guan dao (odmiana Taoismu).

Założyciel Scjentologii L. Ron Hubbard określił Scjentologię jako bezpośrednie przedłóżenie prac Gautama Siddharta zwanym Budda a więc nie jest zaskoczeniem serdeczne przyjęcie Scjentologii przez buddyjski naród Tajwanu.

Rząd Tajwanu wpisał Kościół Scjentologiczny na listę uznanych religii przez co uzyskał on pełne uznanie jako religia. Oryginalna wiadomość z Taiwan Central News Agency na 12.03.2003.

Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podał tą informację 12.03.2003. W 1988 roku w stolicy Tajwanu, Tajpej otworzyła swoje podwoje pierwsza Misja Scjentologiczna. W następnych latach powstało dziewięć, sukcesywnie rozbudowywanych dalszych Misji.

Założona przez L.Rona Hubbarda Scjentologia jest 25-tą religią Tajwanu obok takich jak: Buddyzm, Taoizm, Chrześcijaństwo i 21 dalszych wspólnot religijnych.

Prezydent Kościoła Scjentologicznego Tajwanu, Pani Mei-Tsu Lee powiedziała: „ Cieszymy się z podjętej decyzji. Scjentologia ma swoje korzenie w religiach wschodu np. w buddyźmie. Z tego względu mamy uczucie powrotu do domu. Tajwańczycy to głęboko wierzący jak również praktyczni ludze przez co scjentologia szybko znalazła u nas zwolenników i się rozpowszechniła.”

Następnie dodała, że Kościół Scjentologiczny zamierza rozszerzyć swoje projekty socjalne. W uznaniu za masywną pomoc po trzęsieniu ziemi w Nan Tao (w sierpniu 1994 roku) w której wzięło udział 500 wolontariuszy scjentologicznych Prezydent Tajwanu Chen Shui-bian odznaczył scjentologów nagrodą „Good Citizen, Good Deeds” (Pożyteczny Obywatel, Pożyteczne Czyny).

Scjentologia jest społecznością religijną która w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii, Szwecji, Afryce Południowej, Portugalii, we Włoszech i licznych innych krajach świata znajduje szerokie uznanie jako religia. Pierwszy Kościół Scjentologiczny został założony przez zwolenników L. Rona Hubbarda w 1954 roku w Los Angeles. W zaokrągleniu istnieją obecnie w 154 krajach na ziemi, 3000 Kościołów, Misji oraz Grup scjentologicznych.

About Scjentolog

Polski bloger pisze o znanych Scjentologach, L.Ronie Hubbardzie, Dianetyce i Scjentologii.

Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Scjentolog

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: