Biografia – L. Ron Hubbard – Założyciel Scjentologii, filozof, pisarz, kapitan, filantrop, pilot, humanista, fotograf, administrator i artysta

23. czerwca 2014

L. Ron Hubbard


L.Ron Hubbard, założyciel filozofii religijnej Scjentologii, urodził się tuż przed wybuchem 1-wszej wojny światowej, 13 Marca 1911 roku w Tilden w stanie Nebraska. Jego zwolennicy nazywają go w skrócie Ron lub LRH ( naturalnie w wymowie amerykańskiej). W mediach znany jest jako L. Ron Hubbard lub założyciel Scjentologii ( po angielsku Founder). Kim był ten człowiek? Czy był on tylko autorem science-fiction, który potrafił zafascynować swoich czytelników, jak twierdzą niektórzy jego przeciwnicy? Czy też był on rzeczywiście założycielem nowego ruchu religijnego, który jest fałszywie interpretowany i rozumiany?

Byłem ciekawy czym on się jeszcze w życiu zajmował, jakie miał hobby i co mówią o nim jego przyjaciele oraz współtowarzysze. Dlatego też postanowiłem stworzyć alternatywną L. Ron Hubbard – Wiki , mogącą służyć jako referat lub wykład.

Moja L. Ron Hubbard – Wiki wraz z biografią.

L. Ron Hubbard urodził się jako syn Harry Rossa Hubbarda i Ledory Hubbard z domu Warterbury. L. jest skrótem imienia Lafayette, a Ron pochodzi od imienia Ronald. Częstotliwości występowania imienia Lafayette w USA nie udało mi się ustalić. Jest kilku znanych ludzi o tym imieniu jak np. amerykański polityk Lafayette Young (1848 – 1926) lub niemiecki kompozytor Lafayette Fredrikson. Samo nazwisko Hubbard pojawia się dość często w internecie. Jednym z jego ciekawszych imienników jest Elbert Green Hubbard, amerykański pisarz (Message to Garcia) , filozof oraz wydawca. Interesujące jest rownież, że w niemieckiej książce telefonicznej nazwisko to pojawia się ponad 30 razy.

L. Ron Hubbard: założyciel Dianetyki i Scjentologii.

W latach 30-stych i 40-stych ubiegłego stulecia Hubbard zajmował się intensywnie badaniem ludzkiego umysłu, co ukoronowane zostało 5 maja 1950 roku wydaniem podręcznika samodoskonalenia pt.”Dianetyka” (poprzez umysł).” Dianetyka” udostępnia techniki, za pomocą których uwolnić się można od negatywnych wpływów ludzkiej podświadomości (umysłu reaktywnego). Wiosną 1952 roku Hubbard ogłosił powstanie Scjentologii (studium wiedzy), której celem jest „wyzwolenie duszy przez wiedzę” co kwalifikuje ją tylko i wyłącznie jako religię Scjentologiczną, którą Hubbard uważał za przedłużenie pracy Gautamy Siddharty (Buddy). Scjentologia jest religią kompatybilną (zgodną, uzupełniającą) z każdą inną religią. Jezusa Chrystusa cenił za głoszenie braterskiej miłości i miłosierdzia , a Mohameta i Mozesa widział jako wielkich przywódców duchowych.

W załączeniu wideo na You-Tube o życiu i działalności L. Rona Hubbarda.

About Scjentolog

Polski bloger pisze o znanych Scjentologach, L.Ronie Hubbardzie, Dianetyce i Scjentologii.

Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Scjentolog

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: